PDA

View Full Version : Nekounam's interview with goal.com


footballdxb
04-05-2009, 10:52 AM
From goal.com on April 5, 2009:

نکونام:باید به دایی فرصت بیشترمی دادند

جواد نکونام هنوز از باخت تیم ملی ناراحت است .او دوست ندارد به تیم های عربی به خصوص عربستان ببازدولی این اتفاق رخ داد و تیم ملی جلوی 100 هزار تماشاگر به عربستان باخت تا اوضاع تیم ملی خراب شود .

جواد نکونام هنوز از باخت تیم ملی ناراحت است .او دوست ندارد به تیم های عربی به خصوص عربستان ببازدولی این اتفاق رخ داد و تیم ملی جلوی 100 هزار تماشاگر به عربستان باخت تا اوضاع تیم ملی خراب شود . نکو در این بازی در پست غیر تخصصی خود بازی کرد و همین مساله باعث شد تا کسی که در جای اصلی او بازی نتوانست به خوبی کار خود را انجام دهد و از همان جا تیم ملی ضربه خورد . نکونام اعتقاد دارد که باید این فضا تغییر کند تا تیم ملی بتواند از تک فرصت هایش
برای رفتن به جام جهانی استفاده کند .

*تصور هر چیزی را داشتیم به غیر از باخت؟
تصور باخت برای خودم هم هنوز سخت است . خیلی از این بازی ناراحتم و هنوز هم از این باخت شوکه هستم . فکر هر چیزی را می کردم به غیر از باخت . یکی از بدترین روزهای دوران فوتبالم را پشت سر گذاشتم . همه چیز محیا بود تا روزی بزرگ را رقم بزنیم اما حیف شد . هنوز هم از بابت این بازی ناراحتم ولی چه می شود . فوتبال هم همین است و در بازی با روی بد فوتبال را دیدیم .

*قبل از بازی از برد حرف زدی و ایران را برنده بازی می دانستی ؟
اگر ده بار دیگر هم در آن شرایط بودیم همان حرف ها را می زدم . من توان فوتبال ایران را می شناسم و به برد در بازی با عربستان تردید نداشتم . تیم ما خیلی سر تر از عربستان بود ولی در فوتبال به بهتر بودن امتیاز نمی دهند . من هنوز هم عربستان را تیم خوبی نمی دانم ولی وقتی بازنده ایی حرفی نمی شود زد . فعلا آنها برنده هستند و ما بازی را باختیم .

*با هم بازی را مرور می کنیم ؟
بازی را خوب شروع کردیم . باید به گل می رسیدیم و اگر در همان دقایق یکی از موقعیت ها گل می شد شرایط فرق می کرد . جوءاستادیوم هیچ وقت تغییر نمی کرد و عربستان هم نمی توانست به بازی برگردد . ما موقعیت های خوبی در نیمه اول داشتیم که خیلی راحت آنها را از دست دادیم . در این بازی ها نزدیک تک لحظه ها مهم است که ما آنهارا از دست دادیم

*در نیم دوم بازی را بردیم ؛مساوی کردیم و بعد هم باختیم . چه اتفاقی رخ داد ؟
قبل اینکه نیمه دوم را شروع کنیم به بازیکنان گفتم ما نباید جلوی این تماشاگران بازی را ببازیم ولی این اتفاق رخ داد. عربستان چاره ایی جز حمله کردن نداشت دادن نداشت اما آنها تیمی نبودند که برنده بازی باشند . بعد از خوردن گل اول جوء ورزشگاه هم به خوب نبود و تماشاگران تیم ملی نشویق نمی کردند . من بیشتر روی گل اول بحث دارم که روحیه همه ما را خراب کرد . از روی سکو ها تا داخل زمین بعد از گل اول بازی را باختیم .

*فکر می کردی بیش از صد هزار تماشاگر استادیوم بیاید ؟
تا ساعت سه فقط سی چهل هزار نفر آمده بودند ولی در شروع بازی ورزشگاه پر شد و همه چیز به نفع ما شد . بدون تعارف همه ما باید از مردم معذرت بخواهیم که آن اتفاق افتاد . نباید این اتفاق می افتاد اما رخ داد ولی می توانیم همه چیز را درست کنیم . مطمعن باشید این اتفاق را خیلی زود جبران می کنیم تا مردم این باخت را فراموش کنند . آنها حق دارند ناراحت باشند ولی هنوز کار تمام نشده و با کمک هم می توانیم به جام جهانی برویم .

*در صحبت هایت گفتی جوءورزشگاه تغییر کرد . این مساله روی کار شما تاثییر گذاشت ؟
من نمی خواهم بگویم کسی مقصر است . چون ما در داخل زمین نباید اجازه چنین اتفاقی را نمی دادیم . اما در آن روز اصلا جوء خوبی روی سکو ها نبود . اول بازی خیلی خوب پیش رفت و با شد . مدت ها بود چنین جوئ را ندیده بودم به هر حال وقتی روی سکوها اعتراضی شود قطعا درکار ما تاثیر می گذارد.

*با برکناری علی دایی موافق هستی؟
من با این سیستم مخالف هستم که هر چند وقت یکبار مربی تیم ملی تغییر کند . با یک باخت نباید مربی را عوض کنیم . ما همیشه از عرب ها ایراد می گیریم که زود به زودمربی ض می کند اما در چند سال گذشته ما هم مثل آنها شده ایم و این رونداصلا درست نیست . به نظر من باید به مربی وقت داد تا بتواند کارهای خود را انجام دهد . دایی با تیم ملی نتیجه بدی نرفت و باید به او بیشتر فرصت می دادند .

*تو در بازی با عربستان هافبک هجومی بودی ؛فکر نمی کنی در هافبک د فاعی بهتر کار می کردی ؟
من بازیکن هافبک دفاعی هستم و از عقب می توانم به خوبی اضافه شوم . در این بازی هم دوست داشتم هافبک دفاعی بازی کنم اما نظر آقای دایی این بود که من هافبک هجومی باشم . من هم به خواسته مربی تیم در آن پست بازی کردم ولی اگر در هافبک دفاعی بازی می کردم کارایی بهتری داشتم .

آینده را چطور می بینی ؟
من به آینده تیم ملی خوشبین هستم و تیم ما می تواند به جام جهانی صعود کند . اگر نتوانیم به طور مستقیم صعود کنیم در مرحله پلی اف شانس داریم که می توانیم از این را ه به جام جهانی برویم . اگر تیم سوم گروه شویم در مرحله حذفی به بحرین یا ازبکستان می خوریم و می توانیم این دو تیم را شکست دهیم . بازی با نیوزلند هم سخت نیست. فقط با ید از این فضا خارج شویم . در این شرایط هیچ موفقیتی رخ نمی دهد و باید با روحیه بهتری کار را ادامه دهیم . شرایط تیم ملی کاملا حساس است . تیم ملی به کمک مردم و مسئولین نیاز دارد تا بتوانیم از دیگر فرصت های استفاده کنیم . اگر همین شرایط در جامعه حاکم باشد هیچ موفقیتی رقم نمی خورد .

*مربی تیم ملی ایرانی باشد یا خارجی ؟
من اعتقاد دارم که باید مربی به تیم ملی اضافه شود که بتواند به تیم ملی کمک کند . ما زمان خوبی را تا بازی با کره شمالی در پیش داریم و مربی خوب می تواند به تیم کمک زیادی کند . به نظر من فدراسیون باید با تحقیق مربی خود را انتخاب کند و به این مربی فرصت دهد .

*نگفتی مربی تیم ملی ایرانی باشد یا خارجی ؟
هیچ فرقی نمی کند . فقط باید مربی بیاوریم که بتواند در این مقطع به تیم ملی کمک کند . به نظر من فرقی نمی کند که این مربی ایرانی باشد یا خارجی

سایت گل - علی خماند

Unquoted: Nekounam talks about negative aspects of the game (his new position on the field, reaction of fans, fragile moral of the team, etc...) without bashing people. That is what I call positive criticism. He finally holds himself and his team mates responsible for such defeat and most imprtantly focuses on the healthy environment in which TM should be able to work for getting results. Presence of such players in our squad is essential for improving the mentality of our players.